BLOG

Když zmáčknete v dlani kravinec, zachová se přesně jak byste od takovýho lívance čekali. S tichounkým: "Čvacht!" vám proklouzne mezi prsty. Je to trochu jiné než dělat čokoládový dort, ale výsledná konzistence omítky na hliněný domeček je těstu na čokoládový dort velmi podobná. Takhle jsem si svůj slaměný domeček, jak říká můj muž po holčičím, bez...

Peníze jsou jako hlasovací lístky. Dáváme svůj hlas tomu, od koho nakupujeme. Tomu říkáme: "Souhlasím s tím co děláš, chci abys v tom pokračoval, je to pro mě dobré."

Už se vám stalo, že jste chtěli naglazovat zvenku třeba velkou mísu, ale neměli jste tolik glazury, abyste mohli misku do glazury ponořit?

Připravila jsem pro vás návod na keramické krmítko. Kromě jiného je to i další nápad na využití sádrových kopyt, o kterých jsem psala už dřív. Krmítko se skládá ze dvou, různě velkých misek, jednoho válce a víčka.
Nabízím vám video návod ve kterém budu vyrábět krmítko pro ptáky.

Jistě se vám stává, že vám nějaká hlína ztuhne tak, že už se s ní nedá pracovat. Buď je příliš tuhá, nebo úplně suchá. Co s ní?
Setkávám se s tím, že někteří hobby keramici zbytky hlíny vyhazují. Je to velká škoda, protože pokud není hlína nějak zásadně znečištěná, dá se opakovaně použít.
Ve článku vám ukážu, jak zpracovat úplně suchou hlínu....

Podle tohoto návodu si můžete vyrobit libovolnou dvoudílnou sádrovou formu! Například z nějakého ovoce, zeleniny, nebo z libovolného tvaru, který sami vymodelujete a chcete jej víckrát zopakovat.