RUCE V HLÍNĚ, DUŠE V RÁJI

Víkend v keramické dílně tak trochu na konci světa:-) 

22. - 24. září 2023, Žihle


Chceš vypnout a zanořit se na pár dní do hlíny? Zapomenout na chvíli na zbytek světa?

Tentokrát se zaměříme na točení na kruhu. Naučíš se základy, vytočíš i dokončíš několik nádob. Vyzkoušíš si obtáčení, uchacení, plastické dekory a zdobení engobami. 

Na tvých předchozích zkušenostech s keramikou nezáleží. Určitě všechno zvládneš, protože ti s čímkoli v dílně ráda poradím. 

Lektorka: Satya V. Helusová

Hrnčířka a učitelka keramiky. Svoje první kurzy keramiky jsem dělala už v roce 2009. Ráda pomáhám vytvářet pohodový a tvořivý prostor, kde mohou třeba i úplní začátečníci cokoli vyrábět z keramické hlíny. 

Místo konání: Žihle 65, budova DDM 331 65 (Plzeň- sever)

Cena kurzu je 4550,- Kč.

  • Celý víkend v keramické dílně. K dispozici budeš mít všechno nářadí i dostatek materiálu. Navíc tě bude provázet skvělá lektorka, která dokáže poradit s jakýmkoliv tématem a podpoří i ztřeštěné nápady, na které si jinde netroufneš:-). V ceně je naglazování až 14 výrobků transparentní glazurou, které provede lektorka. Nabídnu vám ale také termín (cca za 14 dní, za poplatek), kdy si budete moct výrobky naglazovat sami podle vlastních představ. 

Ubytování a strava 

  • Pro vás, kdo to k nám máte daleko: V místě konání kurzu je možné za malý poplatek přenocovat ve vlastním spacáku, případně si dopřát pohodlí místního penzionu. V obci je restaurace a samoobsluha otevřená i o víkendu do 20:00. V domě, kde budeme tvořit jsou sprchy i plně vybavená kuchyň.

Jak to bude probíhat:

  • Sejdeme se v pátek v 17 hodin.
  • Ještě odpoledne půjdeme poprvé do dílny, ukážeme si, co a jak, seznámíme se s prostorem a s vašimi přáními a keramickými sny a pustíme se do tvoření. 
  • Lektorka bude s vámi v ateliéru průběžně celou dobu. Můžeš tvořit, jak dlouho budeš chtít. Kolik času strávíš u hlíny je jen na tobě, všechno potřebné bude k dispozici. Ateliér bude otevřen od 10:00 do 20:00.
  • Můžeš se průběžně kdykoliv ptát na všechno ohledně keramiky, s dalšími (maximálně pěti) účastníky si vyměňovat nápady a zdroje inspirace... Nasbíráš spoustu nových dojmů i zajímavých kontaktů.
  • O tu nejkritičtější část tvorby - sušení a výpal -  se postará lektorka po kurzu. Výsledky svého tvoření, naglazované a zpečetěné ohněm, uvidíš po pár týdnech. Pokud budeš chtít, nabídnu ti termíny, kdy by sis mohla svou keramiku přijet sama naglazovat. 
  • V neděli skončíme obědem a cca v 15:00 se rozloučíme.