RUCE V HLÍNĚ, DUŠE V RÁJI

Víkend v keramické dílně tak trochu na konci světa:-) 

Momentálně není, kvůli nejisté době, vypsán konkrétní termín, ale můžete si už zarezervovat místo. Jakmile bude termín znám, dám vám vědět. 


Chcete vypnout a zanořit se na pár dní do hlíny? Zapomenout na chvíli na zbytek světa?

Vymodelovat něco, na co byste si sami asi netroufli? Točit na kruhu? Vyrobit třeba konvičku s kopretinou nebo sadu originálního nádobí? Vymodelovat sochu nebo lampu? Cokoliv je možné.

Nebo nevíte co tvořit, ale prostě vás to láká? 
Téma je volné a času spousta.

Na tvých předchozích zkušenostech s keramikou nezáleží. Se vším ráda poradím. Můžeš čas v dílně strávit podle svého. A budeš-li se chtít nechat vést, budu pro tebe mít připravené náměty.

Lektorka: Satya V. Helusová

Hrnčířka a učitelka keramiky. Svoje první kurzy keramiky jsem dělala už v roce 2009. Ráda pomáhám vytvářet pohodový a tvořivý prostor, kde mohou třeba i úplní začátečníci cokoli vyrábět z keramické hlíny. 

Místo konání: Žihle 65, budova DDM 331 65 (Plzeň- sever)

Cena kurzu je 2950,- Kč.

  • Celý víkend v keramické dílně, kde si můžete vyzkoušet snad cokoliv. K dispozici budete mít všechno nářadí i dostatek materiálu. Navíc vás bude provázet skvělá lektorka, která dokáže poradit s jakýmkoliv tématem a podpoří i ztřeštěné nápady, na které si jinde netroufnete. 

Ubytování a strava 

  • V domě, kde budeme vyrábět keramiku, je k dispozici vybavená kuchyň a je tu možné přespat v útulné tělocvičně na matraci ve vlastním spacáku. V obci je také penzion, restaurace a obchod. Víc informací vám ráda sdělím na požádání.

Jak to bude probíhat:

  • Sejdeme se v pátek v 15 hodin.
  • Ještě odpoledne půjdeme poprvé do dílny, ukážeme si, co a jak, seznámíme se s prostorem a s vašimi přáními a keramickými sny a pustíme se do tvoření. 
  • Další dny můžeme začít ranní meditací nebo třeba procházkou. Lektorka bude s vámi v ateliéru průběžně celou dobu. Můžete tvořit, jak dlouho budete chtít. Kolik času strávíte u hlíny je jen na vás, všechno potřebné budete mít k dispozici. Ateliér bude otevřen od 10:00 do 20:00.
  • Můžete se průběžně kdykoliv ptát na všechno ohledně keramiky, s ostatními (maximálně pěti) účastníky si vyměňovat nápady a zdroje inspirace... Nasbíráte spoustu nových dojmů i zajímavých kontaktů.
  • O tu nejkritičtější část tvorby - sušení a výpal -  se postará lektorka po kurzu. Výsledky svého tvoření, naglazované a zpečetěné ohněm, uvidíte po pár týdnech. 
  • V neděli skončíme obědem a cca v 15:00 se rozloučíme.

Dárkový poukaz

Kurz vás láká, ale nechce se vám jet samotným? A nemá zrovna kamarádka nebo přítel narozeniny?  
Koupí dárkového poukazu vyřešíte dvě trápení najednou... :-)