RUCE V HLÍNĚ, DUŠE V RÁJI

Víkend za hrnčířským kruhem, v keramické dílně tak trochu na konci světa:-) 

 18 . - 20. 10. 2024, Žihle


Chceš vypnout a zanořit se na pár dní do hlíny? Zapomenout na chvíli na zbytek světa?

Tentokrát se zaměříme na točení na kruhu. Naučíš se základy, vytočíš i dokončíš několik nádob. Vyzkoušíš si obtáčení, uchacení, plastické dekory a zdobení engobami. 

Na tvých předchozích zkušenostech s keramikou nezáleží. Určitě všechno zvládneš, protože ti s čímkoli v dílně ráda poradím. 

Lektorka: Satya V. Helusová

Hrnčířka a učitelka keramiky. Svoje první kurzy keramiky jsem dělala už v roce 2009. Ráda pomáhám vytvářet pohodový a tvořivý prostor, kde mohou třeba i úplní začátečníci cokoli vyrábět z keramické hlíny. 

Místo konání: Žihle 65, budova DDM, 331 65 (Plzeň- sever)

Cena kurzu je 4600,- Kč.

  • Celý víkend, od pátku do neděle, v keramické dílně. K dispozici budeš mít všechno nářadí i dostatek materiálu. Navíc tě bude provázet skvělá lektorka, která dokáže poradit s jakýmkoliv tématem a podpoří i ztřeštěné nápady, na které si jinde netroufneš:-). V ceně je naglazování až 14 výrobků transparentní nebo bílou glazurou, které provede lektorka. O dalších možnostech glazování si řekneme na kurzu.

Ubytování a strava 

  • Pro vás, kdo to k nám máte daleko: V místě konání kurzu je možné za malý poplatek přenocovat ve vlastním spacáku, případně si dopřát pohodlí místního penzionu. V obci je restaurace a samoobsluha otevřená i o víkendu do 20:00. V domě, kde budeme tvořit jsou sprchy i plně vybavená kuchyň.

Jak to bude probíhat:

  • Sejdeme se v pátek v 17 hodin.
  • Ještě odpoledne půjdeme poprvé do dílny, ukážeme si, co a jak, seznámíme se s prostorem a s vašimi přáními a keramickými sny a pustíme se do tvoření. 
  • Lektorka bude s vámi v ateliéru průběžně celou dobu. Můžeš tvořit, jak dlouho budeš chtít. Kolik času strávíš u hlíny je jen na tobě, všechno potřebné bude k dispozici. Ateliér bude otevřen od 10:00 do 20:00.
  • Můžeš se průběžně kdykoliv ptát na všechno ohledně keramiky, s dalšími (maximálně pěti) účastníky si vyměňovat nápady a zdroje inspirace... Nasbíráš spoustu nových dojmů i zajímavých kontaktů.
  • O tu nejkritičtější část tvorby - sušení a výpal -  se postará lektorka po kurzu. Výsledky svého tvoření, naglazované a zpečetěné ohněm, uvidíš po pár týdnech. Pokud budeš chtít, nabídnu ti termíny, kdy by sis mohla svou keramiku přijet sama naglazovat. 
  • V neděli skončíme obědem a cca v 15:00 se rozloučíme.