RUCE V HLÍNĚ, DUŠE V RÁJI

Prodloužený víkend v keramické dílně, tak trochu na konci světa:-)

18. - 21. 2. 2021

Lažany u Žlutic, OMC Shangri-La


Chcete vypnout a zanořit se na pár dní do hlíny? Zapomenout na chvíli na zbytek světa?

Vymodelovat něco, na co byste si sami asi netroufli? Točit na kruhu? Vyrobit konvičku s kopretinou? Sadu originálního nádobí? Sochu kočky? Lampu? 

Nebo nevíte, co tvořit, ale prostě vás to láká? 
Téma je volné a času spousta.

Na vašich  předchozích zkušenostech s keramikou nezáleží. Se vším ráda poradím. Můžete čas v dílně strávit podle svého. A budete-li se chtít nechat vést, budu pro vás mít připravené náměty.

Lektorka: Satya V. Helusová

Hrnčířka a učitelka keramiky. Svoje první kurzy keramiky dělala ve stejné dílně, už v roce 2009. Stále se sem ráda vrací, protože je to místo, které snadno přiroste k srdci. 

Místo konání: 

Shangri-la, Lažany 49, 364 59 Žlutice u KV. 

Nechejte se okouzlit místní otevřenou krajinou a inspirujte se zdejším netradičním, přírodě a lidem blízkým, způsobem života. 

Cena kurzu je 3400,- Kč.

 • Plné tři dny v keramické dílně, kde si budete moct vyzkoušet snad cokoliv. Pěkně v teple, k dispozici všechno nářadí a navíc skvělá lektorka, která dokáže poradit s jakýmkoliv tématem a podpoří i ztřeštěné nápady, na které si jinde netroufnete. Do dílny přijdete vždycky až po ranní meditaci nebo procházce, takže pěkně zčerstva. Dobře najedení a uvolnění. O tu nejkritičtější část tvorby - sušení a výpal - bude postaráno po kurzu, takže po pár týdnech uvidíte výsledky své práce, naglazované a zpečetěné ohněm.  
  Ubytování a strava se platí zvlášť, na místě.

Cena ubytování a stravy je 1900,- Kč 

 • Na kvalitní vegetariánské stravě si určitě pochutnáte. Plná penze, svačinky... Ubytování je ve společných pokojích. Za příplatek 250,- Kč/ za noc je možné si zamluvit samostatný pokoj.
OMC Shangri-La
OMC Shangri-La

Jak to bude probíhat:

 • Sejdeme se ve čtvrtek v 17 hodin, ubytujeme se a po společné večerní meditaci povečeříme.
 • Hned večer půjdeme poprvé do dílny, ukážeme si co a jak, seznámíme se s prostorem a s vašimi přáními a keramickými sny.
 • Další dny začínají ranní meditací a snídaní, potom bude opět otevřená dílna. Kolik času v ní strávíte je na každém. 
 • Po obědě se dílna otevře opět kolem třetí hodiny až do večerní meditace a večeře. 
 • Večer můžete znovu zanořit ruce do hlíny a realizovat nebo dokončovat to, co už jste rozpracovali přes den. 
 • Můžete se průběžně kdykoliv ptát na všechno ohledně keramiky, s ostatními  (maximálně čtyřmi) účastníky si vyměňovat nápady a zdroje inspirace... Nasbíráte spoustu nových dojmů i zajímavých kontaktů.
 • V neděli skončíme obědem a cca v 15:00 se rozloučíme.

Jaký byl kurz pro minulé účastníky?

Lákalo mě vypadnout na víkend pryč a nabízené ranní a večerní meditace se zdály jako příjemný bonus. Stejně tak vegetariánská strava.

Za víkend jsem si vytvořila dva nádherné kousky, které jsem umístila na čestná místa v obýváku. Při jejich tvoření se mi podařilo vypnout hlavu, být jen tady a teď a soustředit se jen na práci.

Kromě toho zbyl čas zkusit si práci na hrnčířském kruhu a namalovat si vlastní hrneček.

Satya byla milá, vstřícná, celou dobu byla připravena s čímkoli poradit. A kromě toho nám ukázala svůj úžasný domeček z hlíny a slámy, který nás úplně nadchnul.

Určitě doporučuji Satyiny kursy všem, na věku nezáleží, stačí mít jen chuť zkusit něco jiného, zábavného a odpočinout si od všedních dní.

Míla

Největší přání bylo prostě vyzkoušet si práci na keramickém kruhu. I to se mi splnilo a jsem z toho nadšená i když je to pěkná dřina.

Satya svým skvělým klidným a profi přístupem vše vysvětlí, poradí... A když se ještě potká parta úžasných tvořivých žen, odnesete si mnohem více než vlastní výrobky.

Dílna je útulná a skvěle vybavená. Za sebe mohu říci naprostou spokojenost ve všech směrech. Prostředí, ubytování, jídlo, personál (spíše si připadáte po pár minutách jako mezi přáteli).

Přijela bych bez váhání znova.

Alena

Dárkový poukaz

Kurz vás láká, ale nechce se vám jet samotným? A nemá zrovna kamarádka nebo přítel narozeniny? :-) 
Koupí dárkového poukazu můžete vyřešit dvě trápení najednou...