DEKOROVÁNÍ KERAMIKY A PORCELÁNU

Dvoudenní kurz základů dekoračních technik "ZA SYROVA" 
aneb výtvarné zpracování keramiky a porcelánu pro začátečníky i pokročilé.

13. - 14. 4. 2024, Žihle


Zážitkově pojatý víkend se spoustou nových informací.
Vyzkoušíte si krásné techniky dekorování keramických a porcelánových nádob ještě před výpalem. Techniky, které si budete moct vyzkoušet na porcelánu a jsou stejně dobře použitelné také na keramice. 
Pohrajete si s porcelánem, dozvíte se spoustu fíglů ohledně lití do forem, budeme si hrát s barvítky i plastickými dekory.

Vhodné i pro pokročilé, kteří se chtějí naučit něco nového - hlavně o porcelánu:-)

Čemu se budeme věnovat a co si vyzkoušíte:

  • Dekorování za syrova, vymývání, prořezávání.
  • Zdobení engobou, kukačkou i očkem.
  • Budeme probarvovat různé hmoty a porcelán.
  • Lití probarveného porcelánu nebo keramické licí hmoty do forem.
  • ...a další témata, která vás budou zajímat, a která za ty dva dny stihneme:-)

Lektorky

Satya V. Helusová a Mgr. Šárka Schmelzerová

Satya je dlouholetá lektorka kurzů keramiky, pro které jsou typické uvolněná, přátelská atmosféra a žádná tajemství ohledně know how:-) 
Šárka se posledních 12 let věnuje tvorbě vlastního autorského porcelánu, designu nádob a porcelánových šperků. O všechno svoje poznání se na kurzech velmi otevřeně dělí.

Cena kurzu: 4600,- Kč 

V ceně kurzu jsou už započítány všechny polotovary, které od nás dostanete, hmoty a glazury se kterými budeme pracovat, výpaly výrobků i drobné občerstvení. Také od nás dostanete barevná skripta, kde se budete moct ke všem technikám později vracet.

Tip na slevu 700,- Kč - objednej si MODRÝ balíček kurzů

  • Máš už základní zkušenost s výrobou jednoduché sádrové formy? Objednej si společně s tímto kurzem také únorový kurz Výroba sádrových forem pro pokročilé, kde se naučíš vyrábět profesionální licí formu a přidej ještě Glazování pro začátečníky v dubnu a získej na celý balíček tři kurzů slevu 700,- Kč. (Podmínkou je základní zkušenost s výrobou sádrových forem a využití vlastních forem a polotovarů, které vytvoříš na jmenovaných kurzech.)

Počet účastníků: 9


Místo konání: Žihle 65, budova DDM

Ubytování a strava

  • Pro vás, kdo to k nám máte daleko: V místě konání kurzu je možné za malý poplatek přenocovat ve vlastním spacáku, případně si dopřát pohodlí místního penzionu. V obci je restaurace. Samoobsluha je otevřená i o víkendu do 20:00. V domě, kde budeme tvořit jsou sprchy i plně vybavená kuchyň.

Pokud nebudete mít vlastní výrobky, na kurzu bude připraveno dostatek polotovarů, na kterých si budete zkoušet různé techniky dekorování. Všechny tyto polotovary jsou v ceně kurzu. Vzorky vám vypálíme v našich pecích a na kurzu se domluvíme na jejím předání nebo zaslání.