KOKEDAMA A KERAMIKA

Tříhodinový skupinový kurz
čtvrtek 25. května 2023
sobota 3. června 2023


Za tento kurz získáte dvě úžasné dovednosti.

Naučíte se jak vyrobit Kokedamu a jak si pod ní vyrobit keramickou misku.

Kokedama je mechová koule, do které je zasazena pokojová rostlina. Kokedamu můžete zavěsit nebo postavit na misku na stůl. 

Nejprve nás Jana provede výrobou Kokedamy. Potom, po malé technologické a svačinkové pauze, vám Satya ukáže, jak si vyrobit keramickou misku, na kterou budete moct svoji kokedamu postavit. Když si nebudete chtít misku sami vyrobit, můžete si vybrat jednu už hotovou.

Lektorky: Jana Černá a Satya V. Helusová

Jana lektorovala kurzy kokedam už při svém pobytu ve Finsku. Dnes pracuje v zahradnictví a je tedy u zdroje všech potřebných materiálů a sazenic. Jana je mj. také skvělá fotografka, talentovaná výtvarnice a účastnice kurzů keramiky:-)

Satya je hrnčířka a od roku 2009 učitelka keramiky. Pracuje i se začátečníky, kteří díky jejímu vedení vyrobí např. čajovou konvičku nebo vlastní bystu:-) Výroba jednoduchých modelovaných misek je pro ní příjemný relax.

Cena kurzu je 1300,- Kč

Strávíte 3 hodiny s rukama v hlíně. S rukama v zemině při práci s rostlinkami a v hlíně keramické při výrobě originální misky právě pro vaši kokedamu. V ceně je jedna kokedama a jedna keramická miska.

Začátek kurzu 

ve čtvrtek 25. 5. je v 17:00. Začátek kurzu v sobotu 3. 6. 2023 je v 10:00.

Místo konání: Plzeň Zastávka 

Přeštická 4, Plzeň. Je to bývalá nádražní budova a vchod je přímo z perónu.

Po přihlášení vám na email přijdou údaje k platbě. Cca týden před kurzem vám ještě pošlu bližší informace co si máte vzít s sebou atd.


Z kurzu Kokedama a keramika