Keramika do dlaně

Skupinový kurz modelované keramiky - misky a hrnečky, které vám padnou do dlaně.

27. května 2023, Plzeň


Na první části kurzu budete modelovat nádoby a naučíte se jak vyrobit ouško.
Na první části kurzu budete modelovat nádoby a naučíte se jak vyrobit ouško.

Skupinový kurz modelované keramiky vhodný i pro začátečníky. Plzeňská varianta tolik žádaného kurzu Hrnky a hrnečky:-)

Vyrobíte si vlastní krásné hrnky, hrnečky nebo misky. Naučíte se nové techniky zdobení a když budete chtít, budete si nádoby moct sami naglazovat efektními glazurami Amaco.

Za pár týdnů budete popíjet čaj nebo kávu ze svého vlastnoručně vytvořeného hrnečku a mlsat dobroty ze svojí misky... 

  • Lektorka: Satya V. Helusová
  • Cena: 1650,- Kč
  • Adresa: Plzeň Zastávka, Přeštická 4, Plzeň.
  • Začátek kurzu: 10:00.
  • Konec kurzu v 15:00.
  • Za týden si budete moct nádoby sami glazovat. 

Strávíte krásný čas při vytváření vlastního nádobí. Vytvoříte vlastnoručně keramiku, kterou budete moct potom každodenně používat a radovat se z ní. 

Ten pocit, když uvidíte, že dokážete tvořit něco, co má smysl:-) 


Jak bude kurz probíhat?

Vytvoříte minimálně dvě nádoby. Budeme modelovat nádoby z plátů a pomůžeme si také sádrovými formami. Na své nádobky si vyrobíte i ouško a vyzkoušíte si několik způsobů plastického dekorování. Kolem poledne si uděláme pauzu na oběd.

Po první části kurzu budou výrobky cca 10 dní schnout a potom projdou prvním výpalem na 950 °C. Po prvním výpalu si hrnky a misky naglazujete efektní glazurou podle vašeho výběru nebo vám je naglazuji já - to se domluvíme individuálně. Díky glazuře a druhému výpalu na 1200°C získají svůj konečný vzhled a pevnost a budou připravené pro každodenní používání. 

Pokud si budete chtít nádoby naglazovat sami 3. 6. 2023. 

Reference z kurzu Hrnky a hrnečky

Jiří Pešek

Klavírista a pedagog

„Před kurzem jsem se obával, že nebudu schopen vytvořit nic alespoň trochu pravidelného, teď už se toho nebojím:-) Líbila se mi volnost a svoboda v tom, co chtěl člověk vytvořit.“

Romana Pavlisová

asistentka pedagoga

„Z kurzu odcházím maximálně spokojená. Myslím, že je to vstřícností a ochotou "paní učitelky". Satyo jsi jednička:-) Odcházím se spoustou nových informací, nápadů a návodů, které určitě užiji ve své tvorbě.“

LucieRosová

Administrace

„Naučila jsem se nové metody, vyzkoušela jsem si nové glazury. Všechno budu dál zkoušet i doma. Teď už nemám obavy, že se něco nepovede a získala jsem chuť objevovat nové možnosti. Tento kurz bych doporučila všem, kterým se líbí točení na kruhu. Začátečníkům i pokročilým.“

Maruška Pešková

Klavíristka, učitelka klavíru

Po kurzu cítím, že jsem po letech znovu navázala vztah ke keramice a mám chuť do další tvořivé práce. Líbilo se mi, že nám Satya nechala volnou ruku a prostor pro vlastní fantazii.

Kurz bych doporučila tvořivým bytostem, co se chtějí odreagovat.“