SÁDROVÉ FORMY
pro začátečníky  

Individuální kurz pro začátečníky.

středa nebo čtvrtek - dle domluvy


Máte nějaký oblíbený tvar, který byste rádi zopakovali? Nebo máte nápady na jeho variace? Ze sádrové formy můžete mít krásné polotovary, na kterých se potom může vaše fantazie vyřádit. 

Chcete se zúčastnit víkendového kurzu pro pokročilé, ale nemáte požadované základy?

Chcete si vyrobit sádrovou formu, ale nemáte odvahu ani začít rozmíchávat sádru?

Tento kurz je přesně pro vás. Je pro úplné sádrařské začátečníky. Pro každého, kdo má keramickou dílničku (nebo o ní už uvažuje) a chtěl by si ji vybavit jednoduchou jednodílnou či dvoudílnou sádrovou formou určenou k ručnímu formování plastické hmoty. 

Lektorka: Satya V. Helusová

  • Jsem hrnčířka a učitelka keramiky. Pomocí sádrových forem ráda vytvářím malé série předmětů, které potom dotvářím tak, aby byl každý originál.

Místo konání: Žihle 65

Cena: 2500,- Kč/os, 

  • Tento kurz začíná v 9:30 nebo v 16:30 a trvá 4 hodiny. Termín si domluvíme individuálně. Individuální lekce probíhají ve středu a ve čtvrtek.
  • Během kurzu se naučíte rozmíchávat sádru a vyrábět dvoudílnou formu na vlastní model. Zdarma dostanete skripta, ke kterým se budete moct kdykoliv vrátit a postup si připomenout. 

Formu si odvezete domů a po vysušení ji můžete začít používat k rozmnožování vašich nápadů:-)

O kurzu:

Budeme vyrábět dvoudílnou formu na vámi přivezený model. Před kurzem dostanete podrobnější informace, jaký model je vhodný a jak si model správně připravit, aby byl snadno použitelný. 

Naučíte se rozmíchat perfektní sádru tak, abyste jí měli právě potřebné množství, aby měla správnou hustotu a konzistenci a formy z ní aby dobře fungovaly. 

Dozvíte se spoustu fíglů, které vám usnadní v budoucnu práci ve vašich ateliérech a dílničkách.

Vytvoříte si a opracujete do finální podoby jednu dvoudílnou formu do rozměru 15x15x15

Pomůcky

Pomůcky na výrobu forem vám na lekci půjčím. Budete potřebovat jen pracovní oblečení.


Kurz jako vždy splnil moje očekávání. Nejvíc oceňuji profi trpělivý přístup a vedení lektorky. Odcházím s hlavou plnou informací, inspirací, rad a přátelského rozpoložení. A se svou první formou:-)

Je to v mé tvorbě další posun. Kromě hlíny mi v dílně přibude sádra a počítám, že i množství nových forem. Nebudu se bát pustit i do složitějších věcí a kombinovat. A vím, že když něco nepůjde, můžu zavolat o radu své hliněné andělce Satyi.

Stáňa Hybrantová, OSVČ


Budu si teď umět vyrobit sádrovou formu téměř na cokoliv. Děti si na kroužku vyzkouší jinou formu práce s keramickou hlínou. Zlepší se práce dětí a jejich výrobky budou dokonalé.

Na kurzu se mi nejvíc líbilo sypat sádru do vody od oka na tzv. "ostrůvek". Žádné složité matematické výpočty.

Jitka Mikutová, Pedagog volného času


Na všechny své otázky jsem dostala odpověď. Díky kurzu si budu moct sama vyrábět formy, každá bude originál. Jen budu muset přikoupit regály na uskladnění forem:-)

Co bych z kurzu vypíchla? Skvělá lektorka.

Pavlína Přibylová, Team leader (firma Albert)


Video: Jak používat dvoudílnou sádrovou formu?