První ráno v Karavanserai

20.12.2021

Na stěny meditárny slunce maluje nové kaligrafie. V jasně ozářených úzkých podélných pruzích se mihotají jemné čáry v různých odstínech šedé jako štětcové malby japonského malíře. Je ráno a právě vyšlo slunce.

Při pohledu na terasu skoro nedýcháme. Namrzlá tráva a stromy se blýskají proti sytě oranžovému obzoru. Je pár dní do Vánoc, ale tady je snadné na všechen shon ve městech zapomenout.

Právě skončil ranní Či Kung s Amar. Je krátce po osmé, kolem voní ranní káva a nízké slunce vykresluje páru stoupající z hrnce s ranní kaší a svoje kaligrafie kreslí na stěnách i tady. Všechno působí tak útulně a teple i přes ten mráz za okny. 

Jsme tu abychom společně celý víkend tvořily a meditovaly. Tohle je první ráno po první noci. Začíná to slibně...


Trošku o nás... a o semináři Keramika a meditace v Karavanserai.

Na každém takovém víkendu s keramikou a meditacemi vznikne několik věcí z hlíny a z tváří zmizí několik vrásek. Je to krásný prostor pro kohokoli, kdo si přeje odpočinout, potkat se sám se sebou a načerpat energii.

Na kurzu nás bývá jen pár, a tak se snadno na všem dohodneme. Program si tvoříme takový, aby nám všem vyhovoval. Nic není povinné a jediný cíl je, aby v neděli všichni odjížděli odpočatí a nabytí.

Já, Satya, vám pomáhám v keramické dílně. Nechávám každého tvořit, co chce. A když neví, podpořím ho, aby nechal vzniknout, co chce být vytvořeno. Jsem k dispozici se všemi svými zkušenostmi hrnčířky a sochařky. Po semináři nechávám ve své peci výrobky z hlíny proměnit v opravdovou zvonivou keramiku.

Amar nás citlivě provází meditacemi a ráda s námi tvoří i v dílně. Stará se o naše pohodlí, připravila pro nás celý svůj dům. Ten dům před lety pojmenovala Karavanserai. Karavanseraje totiž byla místa v pouštích, kde na strastiplných poutích nabíraly nové síly celé putující karavany. Tento Karavanserai je tu teď pro nás abychom i my, na malé zastávce na naší pouti, mohli nabrat novou sílu. 

Jsem moc vděčná, že to s vámi můžu zažívat.

Mějte krásné dny, Satya

Kdybyste se toho chtěli taky zúčastnit, možná jsou ještě volná místa na seminářích v příštím roce. Společně s Amar děláme tyto kurzy: Keramika a meditace a prodloužený víkend - Ponoření

Těšíme se na vás:-)