VÝROBA SÁDROVÉ FORMY
pro začátečníky  

Skupinový celodenní kurz pro začátečníky

sobota 23. ledna 2021

V neděli 24. 1. 2021 proběhne kurz pro pokročilé. Je super se zúčastnit obou dní, ale vůbec to není podmínka.


Chcete si vyrobit sádrovou formu, ale nemáte odvahu ani začít rozmíchávat sádru

Tento kurz je přesně pro vás. Je pro úplné sádrařské začátečníky. Pro každého, kdo má keramickou dílničku (nebo o ní už uvažuje) a chtěl by si ji vybavit jednoduchou jednodílnou či dvoudílnou sádrovou formou určenou k ručnímu formování plastické hmoty. 

Máte nějaký oblíbený tvar, který byste rádi zopakovali? Nebo máte nápady na jeho variace? Ze sádrové formy můžete mít krásné polotovary, na kterých se potom může vaše fantazie vyřádit.

Po kurzu budete mít základní znalosti práce se sádrou, které budete moct kdykoliv aplikovat ve své dílně. Nejtěžší je ten první krok, potom uvidíte, že to zvládnete i sami. 

Během kurzu si vyrobíte dvoudílnou formu na vlastní matrici (model). Naučíte se pracovat se sádrou a budete si umět vyrobit sami vlastní jednoduchou formu. K dispozici budete mít i skripta, ke kterým se budete moct kdykoliv vrátit a postup si připomenout.

Formu si odvezete domů a po vysušení ji můžete začít používat k rozmnožování vašich nápadů:-)

  • Lektorka: Satya V. Helusová. Hrnčířka a učitelka keramiky. 
  • Místo konání: Žihle 65, Ateliér DDM 
  • Začátek: 10:00,
  • Konec: 17:30, kolem 13:00 hodinová přestávka na oběd.
  • Cena: 1470,- Kč 

V místě konání kurzu je možné případně přespat v malé tělocvičně na matraci, pokud byste se chtěli zúčastnit také kurzu pro pokročilé. V obci je také penzion.


Napsali jste mi po kurzu

Díky absolvování kurzu teď budu mít mnohem pestřejší výběr pro klienty kroužků keramiky, které vedu. Mohu zapojit jiný druh výroby a ušetřím spoustu finančních prostředků za nákup sádrových forem.

Co bych vypíchla, že se mi na kurzu líbilo nejvíc? Příjemné prostředí s tvořivými lidmi.

Pavlína Tymlová, Pedagog volného času


Kurz jako vždy splnil moje očekávání. Nejvíc oceňuji profi trpělivý přístup a vedení lektorky. Odcházím s hlavou plnou informací, inspirací, rad a přátelského rozpoložení. A se svou první formou:-)

Je to v mé tvorbě další posun. Kromě hlíny mi v dílně přibude sádra a počítám, že i množství nových forem. Nebudu se bát pustit i do složitějších věcí a kombinovat. A vím, že když něco nepůjde, můžu zavolat o radu své hliněné andělce Satyi.

Stáňa Hybrantová, OSVČ


Budu si teď umět vyrobit sádrovou formu téměř na cokoliv. Děti si na kroužku vyzkouší jinou formu práce s keramickou hlínou. Zlepší se práce dětí a jejich výrobky budou dokonalé.

Na kurzu se mi nejvíc líbilo sypat sádru do vody od oka na tzv. "ostrůvek". Žádné složité matematické výpočty.

Jitka Mikutová, Pedagog volného času


Na všechny své otázky jsem dostala odpověď. Díky kurzu si budu moct sama vyrábět formy, každá bude originál. Jen budu muset přikoupit regály na uskladnění forem:-)

Co bych z kurzu vypíchla? Skvělá lektorka.

Pavlína Přibylová, Team leader (firma Albert)


Na kurzu bych vylepšila snad jen to, aby byl den delší:-). Nejvíc oceňuji naprosto profesionální přístup lektorky a to, že se nás sešla dobra parta a užila jsem si skvělý den.

Díky účasti na kurzu si budu umět vytvořit téměř jakoukoliv sádrovou formu a díky vlastním formám teď bude moje tvorba rozmanitější a snad originálnější.

Lada, Laborantka v pivovarnictví

Z kurzu, který proběhl v září 2020.

Video: Jak používat dvoudílnou sádrovou formu?


Nemůžete přijet na kurz? Možná svou první formu zvládnete s tímto E-bookem:-), kde je postup výroby formy nafocený a vysvětlený.