ČAJOVÁ KONVICE

Skupinový víkendový kurz keramiky - výroba modelované čajové soupravy.

8. - 10. 12. 2023, Žihle


Na tomto kurzu si vyrobíte čajovou soupravu. 
Osvojíte si novou techniku modelování, kterou v Číně používají na čajové nádobí celé věky. 
K čajové konvičce si vyrobíte také šálky a možná i dózičku. 

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé

Vyrobíte konvičku, která vám bude dlouho a dobře sloužit, bude zdobit váš domov a žádná návštěva vám nebude věřit, že vy jste její tvůrce:-) 

Lektorka: Satya V. Helusová

Jsem hrnčířka a od roku 2009 učitelka keramiky. Dlouhá léta jsem strávila jako čajovnice, a to ovlivnilo můj zájem o čajové nádobí.

Cena kurzu: 3750,- Kč.

Místo konaní: Žihle 65

Ubytování a strava

  • Pro vás, kdo to k nám máte daleko: V místě konání kurzu je možné za malý poplatek přenocovat ve vlastním spacáku, případně si dopřát pohodlí místního penzionu. V obci je restaurace a samoobsluha otevřená i o víkendu do 20:00. V domě, kde budeme tvořit jsou sprchy i plně vybavená kuchyň.

Jak kurz probíhá?

Začneme už v pátek večer, sejdeme se v 17:00. 

Nejprve si na malém modelu vyzkoušíte postupy modelování jednotlivých částí konvičky a hodně si o nich řekneme.

Kdykoliv budete v průběhu práce potřebovat s něčím pomoct nebo poradit, budu vám k dispozici, takže pro vás modelování bude příjemný relax. Dostanete odpovědi na všechny svoje otázky a techniku si dobře zažijete.

Budeme pracovat pomalu, abyste mohli svoje nádoby propracovat do detailů. Vyzkoušíte si leštění povrchu a budeme dbát na dobrou funkci a příjemné používání. 
Svoji čajovou soupravu si stihnete opravdu a do detailu vymazlit:-)

Budeme modelovat, popíjet čaj, povídat si a mít se dobře.

V sobotu bude otevřená dílna od 9:30 do 20:00, v neděli skončíme nejpozději v 16:00 hod.

Vaši čajová souprava zůstane po kurzu schnout pod mým dohledem. Po prvním výpalu vám nádobí naglazuji a vypálím a domluvíme se na předání.

Je možné přespat přímo v budově v malé tělocvičně. Jsou tu sprchy i plně vybavená kuchyň. V obci je také restaurace s penzionem a obchod.

Čajová konvička je jeden z nejsložitějších keramických tvarů. Proto jsem se rozhodla kurz prodloužit na celý víkend, abyste téma zvládli i v případě, že jste nikdy žádnou konev nedělali.

Reference z jednodenního kurzu: Čajová konvice

Marie Kodýdková 

Vedoucí ker. kroužků DDM

„Dost jsem se obávala jestli práci technicky zvládnu, ale s vybranou hlínou a dobrou metodikou lektorky se mi pracovalo moc dobře. Zaujala mě technika výroby pokličky. Byla to výborná relaxace. Jediné, co bych si ještě přála, je, aby kurz trval déle:-)“

Blanka Klíchová

Dispečer

„S kurzem jsem velmi spokojená. Všechno jsem krásně pochopila, zlepšila se moje pečlivost a okoukala jsem některé vychytávky. Přístup lektorky byl bezva. Kurz bych doporučila lidem, kteří už mají s hlínou lehké zkušenosti.“

Tereza Pilná

Student

„Trochu jsem se bála nových lidí, ale ochota a laskavý přístup moje obavy rozpustily. Možná se začnu víc věnovat keramice. Bylo to pro mě hezké oživení a změna od jiných výtvarných technik. Nejvíc se mi líbily úsměvy při pohledu na hotová díla.“

Jana Křížná

Učitelka MŠ

„Na kurzu nás bylo jen šest (bála jsem se, že nás bude třeba 20:-). Navíc kurz probíhal v krásném prostředí a vedení lektorky bylo skvělé, takže jsem se naučila vyrobit čajovou konvici, a to využiji v další své tvorbě.“

Alena Nováková

Pěstounka, lektorka v MŠ

„Super atmosféra, skvělý přístup lektorky, všeho bylo akorát.“