Obchůdek

Káva to není jen vůně a chuť, ale taky váš oblíbený kafáček, který berete každý den do dlaně...

Čajová souprava "Jarní zelená"

Nižší čajová souprava v jarních barvách. Čajová konev a dva šálky. Jasná zelená na dekoru a lesklý světlý podklad těla konvice.  Pohodlné ucho a dobře padnoucí víčko. Konev je vhodná také na sypané čaje, u výlevky je sítko, takže čajové lístky zůstanou v konvici a výlevka zůstane stále průchozí. Velikost: obsah konve 0,5 l, šálky 0, 1 l.

650,00 Kč 1 050,00 Kč

Čajová souprava "Zelený strom"

Čajová konvička a dva čajové šálky. Přátelská souprava na delší sedánek. Pohodlné ucho, perfektně padnoucí víčko, takže se nemusíte bát, že vám vypadne. Před výlevkou je sítko.  Velikost: Konvice má obsah 0,5 l, šálky 100 ml.

650,00 Kč 1 050,00 Kč

Mísa "Ve víru"

Ručně modelovaná porcelánová mísa.  Dynamický dekor uvnitř, režný, nenaglazovaný porcelán zvenku.  Modrozelené, modré a červenohnědé odstíny glazury vám připomenou oceán, a možná taky, že všechno plyne jak má i když to někdy může být docela hukot:-) Velikost: Průměr 17 cm.

510,00 Kč

Krmítko pro ptáky

Malé doplňovací krmítko pro sýkory, brhlíky a další hladové polétavce.  V krmítkách je dvou stranách malý otvor, ze kterého si ptáci odebírají.  Krmítko se doplňuje horem, a tak máte na nějakou dobu vystaráno. Výhodou tohoto krmítka je, že ptáci nemohou dovnitř. Krmení se neznečišťuje a brání se tak přenosu případných ptačích chorob. K dispozici pár kusů, každý trošku jiný, ale princip je stejný.  Napište mi do poznámky, které se vám líbí. (Okénko na zprávu se objeví až ke konci objednacího procesu, tak prosím vydržte:-) Velikost: Výška (bez víčka) je cca 13 cm.  TIP: Podobné krmítko si můžete  vlastnoručně vyrobit. Přihlaste se na kurz keramiky :-) Jak na to? Inspirujte se ve videu , které jsem o výrobě natočila.

570,00 Kč

Obal na kafáček

Občas se stane, že si svůj kafáček oblíbíte natolik, že si ho chcete brát i s sebou.... Občas chcete prostě fakt originální balení na dárek.  Občas je někdo ujetej na různý látkový multifunkční obaly, tak jako já...  Zkrátka vím o pár dobrých důvodech, proč si ke kafáčku koupit i ručně šitý, elegantní obal.  Nabízím vám stahovací váček v několika barevných variantách. Většinou mám pár stejných.  Jak si vybrat? Mrkněte na fotky a zkuste mi v poznámce popsat, který se vám hodí:-)  Můžete to brát jako nepřekonatelný blok a nic si neobjednat, nebo to brát jako hru a prostě mi ten vybraný váček popsat:-) Nespěchejte, užijte si nakupování:-) (kolonka "zpráva" se objeví až ke konci celého objednávacího procesu, tak prosím vydržte).

90,00 Kč 110,00 Kč

Kafáček na cesty

Kafáček na cesty. Elegantní alternativa k jednorázovým kelímkům. Kafáček v krásném látkovém obalu, který budete s radostí nosit v kabelce nebo batůžku. Momentálně vyprodáno, ale zase budou:-) Velikost: 200 ml

350,00 Kč

Dětské kafáčky

Děti mají rády jenom malý pitíčka... a když mají "svůj" hrneček, jsou šťastné. Vyrábím tyhle hrnečky spolu s kamarádkou Terezkou, která na ně maluje zvířátka.  Rády vám vyrobíme nějaké i na přání. Kočky, lišky, stromečky, kuřátka a třeba i dinosaury... Pokud je budete chtít pod stromeček, poslední objednávky můžeme přijmout 20. 11. Stačí při objednávání dopsat do zprávy svoje přání. (Kolonka "zpráva" se objeví až ke konci objednávacího procesu, vydržte:-).  Velikost : 100 ml, výška 6 cm.  Barvy na výběr (viz foto): tmavě růžová, modrá, zelenomodrá, písková.

250,00 Kč

Chvilka pro sebe - kávová souprava

Kávová soupravička pro všechny, kdo si kávu nejraději vychutnávají o samotě. Jste to vy, nebo někdo z vašich  blízkých? Chvilka v klidu, to je luxus, který podpoří tento originální setík.  Připravte si kávu do tohoto kafáčku a zbytek světa pochopí, že chcete být chvilku sami. Set obsahuje: Pidikafáček, který schováte v dlani (100 ml), mlíčenku (50 ml) a talířek na dobroty.  Při objednání  možná dostanete trošku jiné kousky, než jsou na fotografii, ale velmi podobné. Kdybych už neměla co nejpodobnější, budu to s vámi před odesláním zásilky ještě konzultovat. Děkuji za pochopení.

815,00 Kč

Snídaňová souprava

Snídaňová souprava v odstínech modré a s hnědými detaily.  Vaše snídaně bude chutnat mnohem lépe, když si ji dopřejete na stylovém nádobí. Elegantní a čisté tvary, lesklá glazura se spoustou krásných odlesků...  Velikosti : Hrnek má objem 220 ml, talířek průměr 18,5 cm, miska průměr 16 cm 

850,00 Kč

Kafáčci do dlaně, Větvičkoví

Pidikafáčky do dlaně ozdobené větvičkovým nebo jiným přírodním motivem.  Mám k dispozici několik dalších, stejně velkých a barevných kafáčků do dlaně, které se liší pouze dekorem.  Chcete popíjet kafíčko v dobré společnosti? Můžete objednat víc kusů a nechat se překvapit, které vám přibalím. Nemůžete udělat chybu, všechny jsou moc krásné. Podobné, ale jedinečné. Velikost: 100 ml, výška 6 cm.

320,00 Kč

Mlíčenka bez ouška

Malá mlíčenka bez ouška, na mléko nebo med, jestli jste mlsouni:-) Mlíčenka je vysoká 6 cm. Při objednání možná dostanete jiný, ale velmi podobný kousek.  Velikost : 30 ml

160,00 Kč

Mlíčenka s ouškem

Malý džbáneček na mléko nebo med, jestli jste mlsouni:-) Džbáneček je vysoký 6 cm. Při objednání možná dostanate jiný, ale velmi podobný kousek.  Velikost : 50 ml

190,00 Kč

Mlíčenka - džbáneček

Malý džbáneček na mléko nebo med, jestli jste mlsouni:-) Džbáneček je vysoký 7,5 cm. Při objednání dostanete možná trošku jiný, ale velmi podobný kousek.  Velikost : 100 ml

220,00 Kč

Hrnek FlatWhite

Otevřený hrnek v modrých odstínech, uvnitř světlý. Hrneček kterému sluší i Flat white:-)  Velikost : 220 ml, výška 5,5 cm, horní průměr 10,5 cm.

295,00 Kč

    Jak vzniká a jak s ní zacházet?

    Keramiku vytvářím nejčastěji na hrnčířském kruhu. Každý kousek pečlivě začišťuji, dekoruji zdravotně nezávadnými glazurami a pálím v elektrické peci na 1220°C. Svoje nádobí sama každý den používám, takže vím, že vydrží a kolik radosti přináší. Jsem ráda, že ji mohu poslat touto cestou do světa:-)

    Přestože je možné mýt moji keramiku v myčce, příliš to nedoporučuji. Užijete si ji víckrát, když ji budete mýt ručně. 

    Používejte keramiku ideálně každý den, ke snídani, po hlavním jídle či k dezertu, skvěle se hodí ke kvalitní kávě odrůdy arabika 😉.

    Přeji vám krásné dny.