ZAHRADNÍ NÁDOBY

Skupinový dvoudenní kurz modelované keramiky

Předpokládáný termín 13. - 14. listopadu 2021, Žihle 

Vyprodáno


"Květináčů není nikdy dost..." Oblíbená hláška z mých pravidelných kurzů keramiky mě dovedla k nápadu uspořádat intenzivní dvoudenní kurz na toto téma. 

Lektorka: Satya V. Helusová

Jsem hrnčířka a od roku 2009 učitelka keramiky. Miluju, když můžu dlouho pracovat na jedné věci. Můžu se do práce ponořit na dlouhé hodiny a nemusím na nic víc myslet. Jenom já, hlína a nádoba, která mi roste pomalu pod rukama.

Cena kurzu: 3750,- Kč

Termín: 

Předpokládaný termín je 13. a 14. listopadu 2021. Podle Covid situace se ale může změnit. Pokud se kurz neuskuteční do 31. 3. budou vám peníze v plné výši vráceny.

Místo konání: Žihle 65 

(ateliér DDM Raketa), Plzeň - sever.

Ubytování a jídlo:

V obci je Penzion u Kiliána, kde se můžete ubytovat i dobře najíst.

Také je možné přespat, za symbolický poplatek, přímo v budově, kde kurz proběhne. K dispozici jsou matrace, sprchy i vybavená kuchyň. Víc informací na požádání.

Pro koho je kurz vhodný?

Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Technika, kterou budeme pracovat, je jednoduchá a naučí se ji velmi rychle kdokoliv. Pokročilejší se přiučí spoustu nových vychytávek. 

Jak kurz probíhá

První den zpracujeme návrh a pustíme se hned do práce na vaší nádobě. Naučíte se, jak vystavět větší objekt z hlíny. Dozvíte se postupy, které je třeba dodržet, aby se vám nádoba při práci nehroutila. Budete se soustředit na jednu věc a zdokonalíte se v technice modelování z válečků. Odpočinete si. Každý bude pracovat tempem, které mu bude vyhovovat. 

Druhý den budete pokračovat na své nádobě až po závěrečné retuše. 

Každý dostane k dispozici 10 kg hlíny a bude moct vymodelovat nádobu do maximální výšky 50 cm a šířky 45 cm.

O sušení a výpal vašich výrobků se osobně postarám po kurzu. Na předání hotových a vypálených nádob se domluvíme individuálně.