ZAHRADNÍ NÁDOBY

Skupinový dvoudenní kurz modelované keramiky

30. listopadu - 1. prosince 2024"Květináčů není nikdy dost..." Oblíbená hláška z mých pravidelných kurzů keramiky mě dovedla k nápadu uspořádat intenzivní dvoudenní kurz na toto téma. 

Lektorka: Satya V. Helusová

Jsem hrnčířka a od roku 2009 učitelka keramiky. Miluju, když můžu dlouho pracovat na jedné věci. Můžu se do práce ponořit na dlouhé hodiny a nemusím na nic víc myslet. Jenom já, hlína a nádoba, která mi roste pomalu pod rukama.

Cena: 4100,- Kč (nezahrnuje výpal výrobků, cena výpalu se vypočítá podle velikosti výrobku - cca 400,- - 1200,- Kč)

Termín: 30. listopadu - 1. prosince 2024

Maximální počet účastníků: 6

Místo konání: Žihle 65 

(ateliér DDM Raketa), Plzeň - sever.

Ubytování a jídlo:

Během kurzu je možné za malý poplatek přespat na matraci přímo v budově, v malé tělocvičně. V budově jsou také sprchy i plně vybavená kuchyň. Jídlo řešíme většinou v restauraci nebo objednáváme pizzu.

V obci je Penzion u Kiliána, kde se můžete ubytovat i dobře najíst.


Pro koho je kurz vhodný?

Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Technika, kterou budeme pracovat, je jednoduchá a naučí se ji velmi rychle kdokoliv. Pokročilejší se přiučí spoustu nových vychytávek. 

Jak kurz probíhá

Příjezd je možný už v pátek 29. 11. od 18:00. Seznámíme se, probereme vaše nápady a připravíme si návrhy a dílnu na víkend. Páteční večer není povinný, jen bývá fajn, když máte v sobotu ráno čas jen na sebe nemusíte řešit cestování:-)

V sobotu zpracujeme návrh a pustíme se hned do práce na vaší nádobě. Naučíte se, jak vystavět větší objekt z hlíny. Dozvíte se postupy, které je třeba dodržet, aby se vám nádoba při práci nehroutila. Budete se soustředit na jednu věc a zdokonalíte se v technice modelování z válečků. Odpočinete si. Každý bude pracovat tempem, které mu bude vyhovovat. 

Druhý den budete pokračovat na své nádobě až po závěrečné retuše. 

Každý dostane k dispozici 10 kg hlíny a bude moct vymodelovat nádobu do maximální výšky 50 cm a šířky 45 cm.

O sušení a výpal vašich výrobků se osobně postarám po kurzu. Také si můžete svoje výrobky po kurzu odvézt a vypálit ve vlastních pecích. Výpal výrobků není v ceně kurzu.  


Napsaly mi po kurzu:

Pavlína: Krásný tvořivý víkend pod Tvým vedením. Děkuji za pomoc, cenné rady a inspiraci 🤍

Stáňa: Děkuji za úžasný víkend, ruce v hlíně, hlava v tranzu.

Šárka:  Bylo to super. Díky.

Mirka: Pro mě nové, úžasné poznání a krásná zkušenost, moc za vše děkuji a už se těším na další tvoření... užila jsem si s Vámi hezký víkend... děkuji 🤗🦋😉🍀