KRMÍTKO Z KERAMIKY

Skupinový celodenní kurz modelované keramiky - výroba keramického krmítka pro ptáky

TERMÍNY:

14. listopadu 2020, Plzeň Zastávka


Můžeme vyrábět krmítka, pítka i budky... co bude komu milé:-)

Jeden z nejpohodovějších kurzů pro začátečníky. U krmítka se můžeme víc uvolnit než u jiných tvarů, protože má jen málo daností, které je pro správnou funkci třeba dodržet. Nevadí například když je trošku křivé, když nejsou detaily precizní, protože ptáčci ocení hlavně to, že se z něj dá zobat a ostatní detaily jsou zkrátka jen detaily:-)

Budete si užívat jak na vaše krmítko létají celá hejna sýkorek, zvonků, vrabců či pestrobarevných stehlíků... Bude vás těšit, že jste pomohli tolika malým bytostem přečkat těžké roční období, dopřejete jim trochu oddychu při hledání potravy pro mláďata... Naučíte se je znát a radovat se z jejich přítomnosti.

Možná jste si už taky všimli, že ubylo hmyzu. A současně s hmyzem ubývá i ptáků, kteří se jím živí. A tak je fajn ptáčkům přilepšit a sypat jim do krmítek. A pozorovat sýkorky, brhlíky, červenky a ostatní z poza skla oken je moc milá kratochvíle. A pozorovat je na vlastním kousku keramiky je ještě lepší.

Během tohoto kurzu budeme pracovat společně krok za krokem a každý si vyrobí originální a funkční ptačí krmítko. Řekneme si i tipy, jak ptáky správně krmit. Jak by mělo správné krmítko vypadat? Co by mělo mít? K čemu slouží pítka? 

Kurz je vhodný pro začátečníky a mohou se zúčastnit i větší děti.

Při kurzech, které pořádám, kladu důraz na individuální přístup ke každému ze zúčastněných. Proto také není možné, aby se kurzu zúčastnilo více lidí.

Více o kurzu: Budou připravené obrázky pro inspiraci, formy a další pomůcky. Kurz bude veden tak, aby si každý z vás odvážel mj. zkušenost, jak správně pracovat s keramickou hlínou. Jak se vyhnout chybám, které mohou způsobit popraskání výrobku, používání engob, kdy retušovat... a mnoho jiného. Proto je kurz vhodný také pro ty, kteří s keramikou chtějí pracovat i v budoucnu.

Na ty z vás, kteří s hlínou nemáte s hlínou ještě žádnou zkušenost, jsem dobře vybavená mnohaletou zkušeností se začátečníky a téměř nezlomnou trpělivostí:-)

Upozornění: Výrobky musí po zhotovení ještě týden schnout než mohou jít poprvé do pece. Po prvním výpalu výrobky budu sama glazovat a teprve po druhém výpalu se s nimi znovu shledáte. Výsledky kurzu tedy uvidíte až za cca tři týdny.

  • Počet míst: 8
  • Lektor: Satya V. Helusová
  • Místo konání: Plzeň
  • Začátek: 10:00,
  • Konec: 17:00, kolem 13. hodiny přestávka na oběd.
  • Cena: 1200,- Kč
  • Adresa: Plzeň Zastávka, Přeštická 4, 301 00 Plzeň, www.plzenzastavka.cz

Cena zahrnuje lektorné, pronájem vybavené dílny, sušení hotových výrobků pod mým dozorem, závěrečná retuš provedená mnou před výpalem, výpal výrobků. Na kurzu budou připraveny originální formy, náměty a veškerý potřebný materiál a nástroje. Pokud si budete přát, můžu vám výrobek, na požádání, napatinovat za příplatek 150,- Kč.