ČAJOVÁ KONVICE

Skupinový celodenní kurz keramiky - výroba modelované čajové konvice

Jaro 2023, Žihle


Už dokážete vymodelovat třeba čajovou misku? Na tomto kurzu se naučíte vyrobit čajovou konvičku. Vyzkoušíte si novou, nezvyklou techniku modelování, používanou po staletí v Číně. 

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé.

Vyrobíte konvičku, která vám bude dlouho a dobře sloužit, bude zdobit váš domov a žádná návštěva vám nebude věřit, že vy jste její tvůrce:-) 

Lektorka: Satya V. Helusová

Jsem hrnčířka a od roku 2009 učitelka keramiky. Dlouhá léta jsem strávila jako čajovnice, a to ovlivnilo můj zájem o čajové nádobí.

Cena kurzu: 1570,- 

Místo konaní: Plzeň Zastávka 
Přeštická 4, Plzeň, www.plzenzastavka.cz

Jak kurz probíhá?

Začneme v 10:00 u dobrého čaje. 

Nejprve si na malém modelu vyzkoušíte postup modelování jednotlivých částí konvičky.

Kdykoliv budete v průběhu práce potřebovat s něčím pomoct nebo poradit, budu vám k dispozici, takže pro vás modelování bude příjemný relax. Dostanete odpovědi na všechny svoje otázky a techniku si dobře zažijete.

Až budeme kolem 17. hodiny končit, budete se nejspíš divit, kam se poděl den a hlavně, co jste dokázali. Čajová konev je totiž jeden z nejsložitějších keramických tvarů. Úžasná technika, kterou se naučíte, vám s ním ale krásně pomůže, takže se navečer budete moct radovat z výsledku své práce. 

Vaše konvičky po kurzu odvezu k sušení a výpalu. Odborně vypálené a naglazované výrobky vám přivezu za cca 3 týdny k vyzvednutí opět na Zastávku.


Na videu můžete vidět techniku modelování, kterou (ovšem ne tak precizně:) používáme při kurzu Čajová konvice.  

Reference

Marie Kodýdková 

Vedoucí ker. kroužků DDM

„Dost jsem se obávala jestli práci technicky zvládnu, ale s vybranou hlínou a dobrou metodikou lektorky se mi pracovalo moc dobře. Zaujala mě technika výroby pokličky. Byla to výborná relaxace. Jediné, co bych si ještě přála, je, aby kurz trval déle:-)“

Blanka Klíchová

Dispečer

„S kurzem jsem velmi spokojená. Všechno jsem krásně pochopila, zlepšila se moje pečlivost a okoukala jsem některé vychytávky. Přístup lektorky byl bezva. Kurz bych doporučila lidem, kteří už mají s hlínou lehké zkušenosti.“

Tereza Pilná

Student

„Trochu jsem se bála nových lidí, ale ochota a laskavý přístup moje obavy rozpustily. Možná se začnu víc věnovat keramice. Bylo to pro mě hezké oživení a změna od jiných výtvarných technik. Nejvíc se mi líbily úsměvy při pohledu na hotová díla.“

Jana Křížná

Učitelka MŠ

„Na kurzu nás bylo jen šest (bála jsem se, že nás bude třeba 20:-). Navíc kurz probíhal v krásném prostředí a vedení lektorky bylo skvělé, takže jsem se naučila vyrobit čajovou konvici, a to využiji v další své tvorbě.“

Alena Nováková

Pěstounka, lektorka v MŠ

„Super atmosféra, skvělý přístup lektorky, všeho bylo akorát.“

Dárkový poukaz

Kurz vás láká, ale nechce se vám jet samotným? 

Nemá zrovna kamarádka nebo přítel narozeniny?


Koupí dárkového poukazu můžete vyřešit dvě věci najednou... ;-)