ČAJOVÁ KONVICE

Skupinový celodenní kurz modelované keramiky - výroba funkční čajové konvice

TERMÍNY:

24. 10. 2020, Plzeň Zastávka, 5 volných míst


Na videu můžete vidět techniku modelování, kterou (ovšem ne tak precizně:) používáme při kurzu Čajová konvice. 

Budeme pracovat společně krok za krokem tak, aby každý z účastníků vyrobil krásnou a funkční čajovou konev.

Kurz je vhodný pro ty, co už s hlínou mají nějakou zkušenost

Vyrobíte konvičku, která vám bude dlouho a dobře sloužit, bude zdobit váš domov a žádná návštěva vám nebude věřit, že vy jste její tvůrce:-)

Naučím vás jednu prastarou, v Číně používanou metodu vytváření nádob, kterou potom budete moct použít i při výrobě jiných nádob. Kurz bude veden tak, aby si každý účastník kromě originálního výrobky odvážel také zkušenost, jak správně pracovat s keramickou hlínou. Jak se vyhnout chybám, které mohou způsobit popraskání výrobku, kdy retušovat... a mnoho jiného. Proto je kurz vhodný také pro ty, kteří s keramikou chtějí pracovat i v budoucnu.

Více o kurzu: Budou připravené obrázky pro inspiraci, formy a další pomůcky. Kurz bude veden tak, aby si každý z vás odvážel mj. zkušenost, jak správně pracovat s keramickou hlínou. Jak se vyhnout chybám, které mohou způsobit popraskání výrobku, používání engob, kdy retušovat... a mnoho jiného. Proto je kurz vhodný také pro ty, kteří s keramikou chtějí pracovat i v budoucnu.

Na ty z vás, kteří s hlínou máte zatím jen malou zkušenost, jsem dobře vybavená mnohaletou zkušeností s úplnými začátečníky a téměř nezlomnou trpělivostí:-)

Upozornění: Výrobky musí po zhotovení ještě týden schnout než mohou jít poprvé do pece. Po prvním výpalu výrobky budu sama glazovat a teprve po druhém výpalu se s nimi znovu shledáte. Výsledky kurzu tedy uvidíte až za cca tři týdny.

  • Počet míst: 8
  • Lektor: Satya V. Helusová
  • Začátek: 10:00,
  • Konec: 17:00, ve 13:00 hodinová přestávka na oběd.
  • Cena: 1370,- Kč 
  • Místo konání: Plzeň
  • Adresa: Plzeň Zastávka, Přeštická 4, 301 00 Plzeň, www.plzenzastavka.cz

Cena zahrnuje 6 hodin vedené práce s hlínou, pronájem prostor, veškerý potřebný materiál a zapůjčení nářadí, následné sušení hotových výrobků pod mým dozorem, naglazování výrobků, které provedu osobně, závěrečnou retuš před výpalem a celkem 2 výpaly v elektrické peci. Po dokončení vám výrobky přivezu znovu do Plzně k vyzvednutí.

Jak se přihlásit?

  1. Vyplňte formulář pod článkem.
  2. Pokud bude na kurzu volné místo pošlu vám zprávu s údaji k platbě. Odpovím vám osobně, hned jak budu online a nebudu mít ruce od hlíny:-)
  3. Cca 10 dní před začátkem kurzu vám na email pošlu bližší informace. Co sebou, v kolik začínáme...

Těším se na společné tvoření:-)

Ráda zodpovím vaše případné dotazy, ozvěte se!

Satya


Přihláška na kurz Čajová konvice 

Máte-li zájem o tento kurz, vyplňte prosím formulář. Dám vám co nejdříve vědět, jestli je na kurzu volné místo a pošlu vám bližší informace k rezervaci místa na kurzu. Vaše údaje poslouží pouze k naší komunikaci a nebudou poskytnuté žádným dalším osobám.


Napsali jste mi

Ahoj Satyo, konvička se ke mně dostala v pořádku a už jsem ji i vyzkoušela. Funguje bezvadně a jsem s ní moc spokojená. Jsem ráda, že jsem si práci s keramickou hlínou vyzkoušela a určitě to nebylo naposledy. Ještě jednou děkuji za pomoc při výrobě. Martina

Ahoj Satyo,
dnes jsem si vyzvedla svoje vyrobky, posilam foto z prvniho caje 😊 Konvicka malinko ucmrndava, ale to mi nemuze zkazit radost, ktera je oooooooobr!
Míša 

Kurz vás láká, ale nechce se vám jet samotným? A nemá zrovna kamarádka nebo přítel narozeniny? :-)
Koupí dárkového poukazu můžete vyřešit dvě trápení najednou...

Stačí do zprávy v přihlášce napsat, že chcete poukázku:-)
Stačí do zprávy v přihlášce napsat, že chcete poukázku:-)