ČAJOVÁ KONVICE

Skupinový celodenní kurz modelované keramiky - výroba funkční čajové konvice

TERMÍNY:

14. března 2020, Plzeň Zastávka, 1 volné místo


Na videu můžete vidět techniku modelování, kterou (ovšem ne tak precizně:) používáme při kurzu Čajová konvice. 

Budeme pracovat společně krok za krokem tak, aby každý z účastníků vyrobil krásnou a funkční čajovou konev.

Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. 

Vyrobíte konvičku, která vám bude dlouho a dobře sloužit, bude zdobit váš domov a žádná návštěva vám nebude věřit, že vy jste její tvůrce:-)

Naučím vás jednu prastarou, v Číně používanou metodu vytváření nádob, kterou potom budete moct použít i při výrobě jiných nádob. Kurz bude veden tak, aby si každý účastník kromě originálního výrobky odvážel také zkušenost, jak správně pracovat s keramickou hlínou. Jak se vyhnout chybám, které mohou způsobit popraskání výrobku, kdy retušovat... a mnoho jiného. Proto je kurz vhodný také pro ty, kteří s keramikou chtějí pracovat i v budoucnu.

Více o kurzu: Budou připravené obrázky pro inspiraci, formy a další pomůcky. Kurz bude veden tak, aby si každý z vás odvážel mj. zkušenost, jak správně pracovat s keramickou hlínou. Jak se vyhnout chybám, které mohou způsobit popraskání výrobku, používání engob, kdy retušovat... a mnoho jiného. Proto je kurz vhodný také pro ty, kteří s keramikou chtějí pracovat i v budoucnu.

Na ty z vás, kteří s hlínou nemáte s hlínou ještě žádnou zkušenost, jsem dobře vybavená mnohaletou zkušeností se začátečníky a téměř nezlomnou trpělivostí:-)

Upozornění: Výrobky musí po zhotovení ještě týden schnout než mohou jít poprvé do pece. Po prvním výpalu výrobky budu sama glazovat a teprve po druhém výpalu se s nimi znovu shledáte. Výsledky kurzu tedy uvidíte až za cca tři týdny.

  • Počet míst: 7
  • Lektor: Satya V. Helusová
  • Místo konání: Plzeň
  • Začátek: 10:00,
  • Konec: 17:00, kolem 13. hodiny přestávka na oběd.
  • Cena: 1100,- Kč
  • Adresa: Plzeň Zastávka, Přeštická 4, 301 00 Plzeň, www.plzenzastavka.cz

Cena zahrnuje lektorné, pronájem vybavené dílny, sušení hotových výrobků pod mým dozorem, závěrečná retuš provedená mnou před výpalem, výpal výrobků. Na kurzu budou připraveny originální formy, náměty a veškerý potřebný materiál

Jak se přihlásit?

  1. Vyplňte formulář pod článkem.
  2. Pokud bude na kurzu volné místo pošlu vám zprávu s údaji k platbě.
  3. Cca 10 dní před začátkem kurzu vám na email pošlu bližší informace. Co sebou, v kolik začínáme...

Těším se na společné tvoření:-)

Ráda zodpovím vaše případné dotazy, ozvěte se!

Satya


Přihláška na kurz Čajová konvice 

Máte-li zájem o tento kurz, vyplňte prosím formulář. Dám vám co nejdříve vědět, jestli je na kurzu volné místo a pošlu vám bližší informace k rezervaci místa na kurzu. Vaše údaje poslouží pouze k naší komunikaci a nebudou poskytnuté žádným dalším osobám.


Napsali jste mi

Ahoj Satyo, konvička se ke mně dostala v pořádku a už jsem ji i vyzkoušela. Funguje bezvadně a jsem s ní moc spokojená. Jsem ráda, že jsem si práci s keramickou hlínou vyzkoušela a určitě to nebylo naposledy. Ještě jednou děkuji za pomoc při výrobě. Martina

Ahoj Satyo,
dnes jsem si vyzvedla svoje vyrobky, posilam foto z prvniho caje 😊 Konvicka malinko ucmrndava, ale to mi nemuze zkazit radost, ktera je oooooooobr!
Míša