ČAJOVÁ KONVICE

Skupinový celodenní kurz keramiky - výroba modelované čajové konvice

TERMÍNY:

Nový termín zatím není vypsán, ale můžete si zarezervovat místo a já se vám ozvu jakmile to bude aktuální.


Už dokážete vymodelovat třeba čajovou misku? Na tomto kurzu se naučíte vyrobit čajovou konvičku. Vyzkoušíte si novou, nezvyklou techniku modelování, používanou po staletí v Číně. 

Kurz je vhodný pro ty, co už s hlínou mají základní zkušenost.  

Vyrobíte konvičku, která vám bude dlouho a dobře sloužit, bude zdobit váš domov a žádná návštěva vám nebude věřit, že vy jste její tvůrce:-) 

Lektorka: Satya V. Helusová

Jsem hrnčířka a od roku 2009 učitelka keramiky. Dlouhá léta jsem strávila jako čajovnice, a to ovlivnilo můj zájem o čajové nádobí.

Cena kurzu: 1470,- 

Místo konaní: Plzeň Zastávka 
Přeštická 4, Plzeň, www.plzenzastavka.cz

Jak kurz probíhá?

Začneme v 10:00 u dobrého čaje. 

Nejprve si na malém modelu vyzkoušíte postup modelování jednotlivých částí konvičky.

Kdykoliv budete v průběhu práce potřebovat s něčím pomoct nebo poradit, budu vám k dispozici, takže pro vás modelování bude příjemný relax. Dostanete odpovědi na všechny svoje otázky a techniku si dobře zažijete.

Až budeme kolem 17. hodiny končit, budete se nejspíš divit, kam se poděl den a hlavně, co jste dokázali. Čajová konev je totiž jeden z nejsložitějších keramických tvarů. Úžasná technika, kterou se naučíte, vám s ním ale krásně pomůže, takže se navečer budete moct radovat z výsledku své práce. 

Vaše konvičky po kurzu odvezu k sušení a výpalu. Odborně vypálené a naglazované výrobky vám přivezu za cca 3 týdny k vyzvednutí opět na Zastávku.


Na videu můžete vidět techniku modelování, kterou (ovšem ne tak precizně:) používáme při kurzu Čajová konvice.  

Napsali jste mi 

Ahoj Satyo, konvička se ke mně dostala v pořádku a už jsem ji i vyzkoušela. Funguje bezvadně a jsem s ní moc spokojená. Jsem ráda, že jsem si práci s keramickou hlínou vyzkoušela a určitě to nebylo naposledy. Ještě jednou děkuji za pomoc při výrobě. 

Martina

Ahoj Satyo,
dnes jsem si vyzvedla svoje vyrobky, posilam foto z prvniho caje 😊 Konvicka malinko ucmrndava, ale to mi nemuze zkazit radost, ktera je oooooooobr!

Míša 

Dárkový poukaz

Kurz vás láká, ale nechce se vám jet samotným? 

Nemá zrovna kamarádka nebo přítel narozeniny?


Koupí dárkového poukazu můžete vyřešit dvě věci najednou... ;-)