07.05.2012 15:47

Kurzy keramiky na míru

Milí hosté,

skutečnost, že jste na této stránce napovídá, že vás zaujala představa kurzu keramiky. Nabízím Vám několik typů kurzů, ale jsem otevřená tomu, vytvořit kurz přímo na míru pro Vás. Domluvíme se, co konkrétně Vás zajímá a na toto se zaměříme. Neváhejte začít být tvořiví už teď a vymyslete si sami co chcete dělat:) Na druhou stranu Vás mohu ujistit, že při práci s hlínou je potom všechno stejně tak trochu jinak a je nezbytné reagovat pružně na to, jaký zájem právě vyplouvá na povrch.

Na mé kurzy zpravidla nezvu více než 5 účastníků, tak mohu slíbit, že budu mít dostatek času na to se věnovat každému individuálně. Pokud jde o pálení venkovní pece na dřevo, zde je počet účastníků neomezený.

Znovu tedy shrnu směry, kterými se je možné vydat:

  • Tříhodinové tvoření. Zpravidla malování či jiné dekorování již hotových nádob nebo vytváření jednoduchých nádob a sošek. To lze stihnout a užít si během několika málo hodin, zpravidla v mojí dílně v Lažanech, nebo v Praze. Cena od 150,- Kč za jeden výrobek, který vám bude patřit.
     
  • Jednodenní kurz, jednorázový nebo pokračovací. Probíhá v Lažanech, účastníci přijedou jen na jeden den, práci v dílně věnujeme asi 6 - 7 hodin, s přestávkou na oběd. Pokud si účastníci přivezou vlastní nápad, můžeme se pokusit jej zrealizovat, často je ideální, pokud frekventanti  přijedou ještě minimálně jednou v některý jiný den cca za 7 až 14 dní. Je také možné (pro jednoho člověka) učit se točit na hrnčířském kruhu. Při druhé návštěvě jsou nádoby již po prvním výpalu (přežahu) a účastník si může své výrobky sám nadekorovat a naglazovat. Hotové věci je možné zaslat poštou nebo domluvit den, kdy si pro něj účastník přijede osobně. Cena cca 900,- Kč. V ceně vše potřebné, nezahrnuje stravu a ubytování. Při účasti na druhém a dalším kurzu sleva.
     
  • Víkendový kurz, jednorázový nebo pokračovací. Začíná v pátek večer a končí v neděli po obědě. Pracujeme první den večer cca 2 hodiny, druhý den 6 hodina třetí den 3 hodiny. Probíhá v Lažanech. Osvědčilo se nám, pokud přijíždíte opakovaně. První víkend se seznámíte s místem, se mnou a některými technikami výroby keramiky. Vyzkoušíte si, co vám nejlépe sedí. Při dalším setkání už můžete rovnou a mnohem snáz začít s tím, co chcete vyrobit. Budete už mít mnohem jasnější představu, co je možné, co hlína dovoluje. Také budete mít připravené přežahnuté výrobky z minula, které si můžete sami naglazovat, na konci víkendu uvidíte dokončené výsledky své práce. Je možné přijíždět opakovaně, dokud budete potřebovat moji podporu. Mám několik studentů, kteří přichází nepravidelně již druhým rokem, vždy si domluvíme termín, který nám vyhovuje a pokračujeme v práci. Víkendové kurzy nemusí být bezpodmínečně o víkendu! Pokud Vám vyhovují jiné dny, je to možné. Také samozřejmě kombinace s jednodenním setkáním je možná.  Cena cca 1500,- Kč. V ceně vše potřebné, nezahrnuje stravu a ubytování. Při účasti na druhém a dalším kurzu sleva.
     
  • Víkend s keramikou a meditacemi. Několikrát do roka pořádáme ve spolupráci s Amar víkend, kdy práci v keramické dílně prokládáme různými aktivními i klidnými Oshovými meditacemi. Během těchto víkendů je zajištěno ubytování i strava. Termíny zpravidla najdete na mých stránkách a na stránkách www.karavanserai.cz. Cena 1000,- Kč. V této ceně vše, co patří ke keramice + vedení meditacemi. Je třeba přičíst cenu za ubytování a stravu -  cca 1300,- Kč.

Moje dílna je na venkově, obklopená otevřenou krajinou, v bezprostředním blízkosti jednoho většího meditačního centra. Je tu možnost chodit na procházky, jezdit na výlety na kole. Tipy na výlety ZDE.  Je možné zůstat déle a jen si užít dovolenou. V místě je krásný nový penzion,  také je možné přespat na zahradě ve stanu. Stravování dle domluvy. (Zpravidla je možné mít plnou penzi v Shangri le za 250,- Kč/den, kvalitní vegetariánská strava. Ubytování tu najdete od 350,- Kč/den v penzionu Karavanserai přímo v místě konání kurzů, nebo v penzionu Ve dvoře, asi 2 km odsud. Pokud budete mít zájem, můžeme Vám pomoci se zařízením ubytování i stravy.)

Těším se na vaše nápady a na naše případné setkání

Satya Veronika Rujbrová

—————

Zpět


Kontakt

Satya V. Helusová

Hluboká
(Žihle, Plzeň-sever)


+420 734 271 003IČ: 72471727