15.07.2015 22:05

Hlína a Meditace v červnu 2015

V pátek 19. 6. 2015 začal v Lažanech, v Karavanserai, kurz se jménem Hlína a Meditace. Já byla v roli lektorky v keramické dílně, Amar vedla meditace a Yakeen, jediný muž v karavanserai, byl v kuchyni. Začali jsme večerní meditací Kundalini. Potom byla večeře a krátké seznamovací posezení. Dohodli jsme se společně na programu následujících dní. Na ranních meditacích, v kolik bude jídlo, kdy kafíčko, kdy se půjde do dílny... Plus mínus se tak také dělo. Po večeři jsme se přesunuly (teď už jen ženské osazenstvo) do dílny, kde jsme dělaly malé cvičení s keramickou hlínou. Pracovalo se ve dvojicích. Byla to taková rozcvička na vyzkoušení si co se dá s hlínou dělat. Bez strachu, že se něco nepodaří, bez zaměření na výsledek. Paráda. 

V sobotu ráno jsme začaly Meditací srdce a po snídani znovu do dílny. Malé usebrání se se zavřenýma očima, naladění se na sebe. Potom zase malá hliněná rozcvička při modelování misky. Pak už přicházely nápady samy. Já jen nabídla šablonu a návod jak s ní pracovat a každá z žen se úkolu chopila po svém. Na mě zbylo jen lehce koordinovat přicházející nápady a být k ruce s víceméně technologickými radami. Takto probíhal celý den. S pauzou na oběd, šlofíka a kafíčko až do večení meditace. Po večeři nás do dílny šla jen hrstka. Tři z účastnic, které nechtěly zmeškat ani maličkou příležitost, kdy se můžou patlat v hlíně. 

V neděli jsme ještě celé dopoledne strávily v dílně. Co se nestihlo dosud, chtělo se stihnout do oběda. A vznikla ještě spusta milých drobností. Po obědě jsme se ještě naposledy sešly všechny v dílně, podívat se co všchno jsme vyrobily. Fotilo se, chválilo se a odjelo se:-) Na mě potom ještě čekalo všechny výrobky opatrně zabalit a odvézt do svojí dílny v Hluboké, kde jsem je během následujících dvou týdnů opatrně dosušila, naglazovala a vypálila. Teď už je čeká jen cesta k jejich majitelkám:-)

Obrázky z víkendu můžete vidět ZDE na facebookových stránkách.

Další podobná akce proěhne těsně před vánoci - 18. - 20. 12. 2015 - Keramika a meditace.

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Satya V. Helusová

Hluboká
(Žihle, Plzeň-sever)


+420 734 271 003IČ: 72471727