MODELOVÁNÍ HLAVY

Skupinový dvoudenní kurz modelované keramiky

TERMÍN

2024, Žihle 


Rádi vyrábíte sošky z keramické hlíny, ale často si nevíte rady s obličejem? Jak udělat oči? Jak vymodelovat ústa? Vystihnout výraz?

Během jednoho dne vás naučím vytvořit si "mapu hlavy", pochopíte proporce a druhý den se budeme věnovat detailům obličeje a výrazu tváře.

Lektorka: Satya V. Helusová 

Jsem hrnčířka a od roku 2009 učitelka keramiky. Ráda pozoruji svět kolem sebe a přenáším jej do hlíny. Mám ráda sochařský přístup v keramické tvorbě.

Cena kurzu: 3600,- Kč.

Místo konání: Žihle 65 

(ateliér DDM Raketa), Plzeň - sever.

Ubytování a jídlo:

Každý účastník má zdarma k dispozici matraci, kde může přespat ve vlastním spacáku. V budově jsou sprchy i plně vybavená kuchyň.

V obci je Penzion u Kiliána, kde se můžete ubytovat i dobře najíst.

Pro koho je kurz vhodný?

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé a pro všechny, co už modelováním hlavy někdy v minulosti zabývali. 
Podmínkou účasti na kurzu je domácí příprava. Bližší informace rozešlu účastníkům týden před kurzem. 

Jak kurz probíhá

První den se naučíte, jaké jsou základní vztahy mezi jednotlivými prvky lidské hlavy a obličeje. Naučíte se "dívat". Budete pracovat s anatomickými pomůckami, obrázky a vašimi fotografiemi. 

Druhý den kurzu se zaměříte na zpracovávání detailů jako jsou oči, ústa, nos... a vlasy. Také vás naučím, jak vymodelovat obličej, aby měl ten správný výraz. 

Ukážeme si užitečné nářadí a nástroje a vysvětlím vám, jak "upravit sochu" před pálením v keramické peci. 

Svoje výrobky si odvezete po skončení kurzu.

Příprava před kurzem

Každý účastník obdrží před kurzem dva E-booky - Proporce lidské hlavy. Pracovní sešity, které jej provedou základy proporcí lidského obličeje. Postup v těchto e-sešitech je velice podobný jednotlivým krokům při modelování hlavy z hlíny na živém kurzu.

Kurz a E-book tak tvoří dohromady ucelený komplet pro první bližší studium lidského obličeje a hlavy, které jsou tou nejdůležitější a současně nejzajímavější částí každé sochy, pokud chceme vyjádřit emoci a dát jí výraz.

Reference

Blanka Klíchová

Dispečer

„Konečně vidím, že se opravdu musí ze začátku počítat a poměřovat a že to je důležité. Už vím jak na to. Bála jsem se, že nebudu chápat, co se po mně chce a že nebudu stačit tempu, ale se Satyou byla velmi dobrá komunikace. Myslím, že je kurz vhodný i pro amatéry.“

Jitka Kahounová

Keramik, www.umistru.cz

„Se zkušenostmi z kurzu získám nějaký základ pro svůj styl, naučila jsem se pravidla, jak správně vymodelovat tvář a odpočinula jsem si. Vypíchla bych osobní kouzlo lektorky, její dokonalou přípravu a individuální přístup.“

Zuzana Chomátová

Konzultant, Hobby keramik

„Pohoda, dost času na všechno, dobrý počet lidí, úkol se dal v pohodě zvládnout. Teď už budu snad vědět, jak modelovat hlavu.“

Ljuba Axmanová

Astroložka, www.astrolozka.cz

„Kurz je pro tvůrčí lidi. Líbil se mi osobní přístup lektorky, její znalosti a zkušenosti, které nám předávala. Bála jsem se, že se mi nebude líbit co vytvořím, ale jsem spokojená. Díky.“