Snídaňová souprava Jasan

Hrneček, co padne přesně do dlaně a jeho talířek. Nerozlučná dvojka, patří zkrátka k sobě 🌿.

Hrneček má obsah 200 ml a k němu patří talířek o průměru 18,5 cm. Oba kusy nádobí mají stejný, režný ručně malovaný vzor inspirovaný listem jasanu. 

Cena za soupravu (1 hrnek a 1 talíř) je 690,- Kč.

Keramiku vám ráda pošlu poštou, pečlivě zabalenou a uloženou v pevné do kartonové krabici. Stačí vyplnit formulář pod obrázkem 😉

Případně mi napište, že si chcete keramiku vyzvednou osobně v Info café Četnická stanice v Rabštejně nad Střelou. Napište kdy, a já vám ji tam přivezu. Ušetříte poštovné a užijete si parádní výlet do nejmenšího českého městečka.

Děkuji za váš zájem ♥ Satya.Kafáček na cestu

Kafáček na cestu je takový můj nápad, který ráda nosím sebou v batůžku. Je to hrneček o obsahu 200 ml v šikovném dvouvrstvém látkovém váčku. 

Mám ho vždy u sebe a kdykoliv si chci dát kávu sebou, pokaždé, a navíc elegantně, ušetřím jeden jednorázový kelímek. To byla moje původní idea:-), proto "Kafáček na cestu" vznikl. 

Espresso se do něj vejde s přehledem, espresso lungo taky, a cappucino akorát:-) 

Momentálně (léto 2020) je možné koupit "Kafáček na cesty" pouze osobně v Info Café Četnická stanice v Rabštejně nad Střelou, kde vám navíc do kafáčku rádi připraví první kávu zdarma 😉 

Užívám si na rtech i v ruce jeho hladkou glazuru a to, jak se hezky vejde do dlaně. Když jej přidržím za malé ouško, cítím jen milé, domácké teplo, nepálí. Namísto vysrknutí kávy z drsného papírového kelímku někde na stojáka, si nacházím to správné místo abych si svoji kávu vychutnala v klidu. Je tak příjemné podržet hrneček chvíli mezi rty. Troškou vody, kterou u sebe mívám, kafáček na konec trošku vypláchnu, uklidím zpět do jeho váčku a osvěžím se douškem vody. Na pár minut jsem se zastavila a vychutnala jsem si svoji kávu. Můžu jít zase dál.

Hrnečky jsem vytočila na hrnčířském kruhu, jednou vypálila, potom naglazovala a vypálila znovu na 1200°C.
Váčky šiji v mezidobí, třeba když čekám, až vychladne pec s další várkou keramiky:-) 

Kafáček sice původně vzniknul jako alternativa k jednorázovým obalům, ale často ho kupujete jako dárek v originálním obalu:-)

Cena

350,- Kč
Za tuto cenu dostanete: 
originální keramický kafáček
a 1 ručně šitý látkový váček dle vlastního výběru

Všechno vyrobené s láskou a pečlivostí, jedním člověkem. Kompletně, od nápadu, přes všechny fáze výroby až k hotovému Kafáčku.

Tady si přečtěte, jak a proč "Kafáček na cestu" vznikl.

červený květovaný
červený květovaný
zelený květovaný
zelený květovaný
lososový květovaný
lososový květovaný

Na videu uvidíte nejprve připravenou hlínu, na kruhu už vytočené polotovary, uvidíte obtáčení a připevňování ouška... Zkrátka asi první třetinu výrobního procesu... Zejména obtáčení je divácky atraktivní:-) Užijte si to.