HRNKY A DŽBÁNY

Skupinový víkendový dvoudílný kurz - výroba džbánků, váz a hrnků. Točení na kruhu, modelování i glazování. 

4. - 5. listopadu a 12. listopadu,  Žihle


Dvoudílný víkendový kurz, který vzniknul spojením dvou kratších kurzů. Vytvořeno pro ty, komu je jeden den u hlíny málo. Budeme hlavně modelovat, ale vyzkoušíte si i točení na kruhu. 

Kurz je je vhodný i pro úplné začátečníky. 

První den budeme modelovat a točit hrnečky na hrnčířském kruhu, druhý den budeme modelovat džbány. Všechny nádoby můžete ozdobit stejným dekorem a 12. listopadu si je také přijet sami naglazovat.

Lektorka: Satya V. Helusová

Jsem hrnčířka a od roku 2009 učitelka keramiky. 

Cena kurzu: 3850,- Kč

Termín: 4. - 5. 11. 2023 - točení a modelování, 12. 11. - glazování

Místo konaní: Žihle 65

Ubytování a strava

  • Pro vás, kdo to k nám máte daleko: V místě konání kurzu je možné za malý poplatek přenocovat ve vlastním spacáku, případně si dopřát pohodlí místního penzionu. V obci je restaurace a samoobsluha otevřená i o víkendu do 20:00. V domě, kde budeme tvořit jsou sprchy i plně vybavená kuchyň.

Jak kurz probíhá?

  • Sejdeme se v sobotu v 10:00. Ukážu vám jak modelovat nádobu z plátu, jak dekorovat razítky nebo rytím a potom si budete zkoušet točení na kruhu. První den skončíme v 17:00.
  • V neděli se opět sejdeme v 10:00 a tentokrát se pustíme do výroby džbánku, vázy nebo jednoduché konvice. Jak budete chtít. V neděli skončíme v 15:00.
  • Další neděli, 12. 11., se sejdeme znovu. Vaše nádoby už budou připravené k naglazování. Budete mít k dispozici širokou škálu efektních glazur, a budete si moct vyrobit sadu nádobí, která k sobě krásně ladí:-)

Co vám kurz přinese?

  • Strávíte příjemný čas ve skvělé společnosti hlíny a stejně naladěných lidí. 
  • Na kurzu vás bude maximálně 8. Budu poblíž a kdykoliv ochotně pomůžu, kdybyste si náhodou nevěděli rady. 
  • Doma vám přibyde krásný kus nádobí, pro které najdete každodenní využití.