Hrnky a hrnečky

Skupinový dvoudílný kurz modelované keramiky - výroba nádob, točení na kruhu, zdobení plastickými dekory a glazování

TERMÍNY:

neděle 15. 11. a neděle 29. 11. 2020, Žihle


Skupinový DVOUDÍLNÝ kurz modelované keramiky s důrazem na dekorování a glazování.

Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé, mohou se zúčastnit i větší děti. Vyrobíte si vlastní funkční hrnky a hrnečky, naučíte se nové techniky zdobení a vyzkoušíte si nové, efektní glazury Amaco.

Když budete po kurzu popíjet čaj nebo kávu ze svého hrnečku, plastické vzory, kterými budou zdobené, vás budou příjemně lechtat do dlaní. Budete je chtít hladit a užívat si toho hmatového zážitku každý den. Hledat údolí a vrcholky, stále a znovu, jako by byl váš  hrneček vždy nový.

Více o kurzu: 

Na první části kurzu (15. 11.) vytvoříte minimálně dvě nádoby. Modelováním z plátů a vytáčením na kruhu. 

Na těchto nádobách si ukážeme několik způsobů plastického dekorování tzv. "za syrova": Zdobení kukačkou, lepení dekoru, otisky, razítka, rytí... 

Po první části kurzu budou výrobky cca 10 dní schnout a potom projdou prvním výpalem na 950 °C, abyste je mohli ve druhé části kurzu naglazovat.   

Vyzkoušíte si točení na hrnčířském kruhu. 

Je dost možné, že váš první hrneček bude vytočený na kruhu:-)

Na druhé části kurzu (29. 11.) budete mít na výběr velkou škálu efektních glazur a svoje hrnečky z minula si budete moct naglazovat podle svých představ. Hrnečky už budou jednou vypálené - takzvaně "po přežahu". Na výběr budete mít spousty glazur a jejich kombinací, ukázky uvidíte na vzornících. 

Po naglazování vaše výrobky vypálím na 1200°C. Tím získají svůj konečný vzhled a pevnost a budou připravené pro každodenní používání.  

Na ty z vás, kteří s hlínou nemáte s hlínou ještě žádnou zkušenost, jsem dobře vybavená mnohaletou zkušeností se začátečníky a téměř nezlomnou trpělivostí:-)

Při kurzech, které pořádám, kladu důraz na individuální přístup ke každému ze zúčastněných. Proto také není možné, aby se kurzu zúčastnilo více lidí. 

  • Počet míst: 8
  • Lektor: Satya V. Helusová
  • Místo konání: Žihle
  • Začátek obou částí kurzu: 10:00,
  • Konec první části kurzu ve 15:00, konec druhé části kurzu ve 12:00
  • Cena: 950,- Kč
  • Adresa: Žihle 65, ateliér DDM Raketa.

Cena zahrnuje 7 hodin práce s hlínou a glazurami (budu vám k dispozici po celou dobu práce), pronájem prostor, veškerý potřebný materiál, hlínu i široký výběr speciálních efektních glazur, zapůjčení nářadí a dva výpaly v elektrické peci.