Hrnky a hrnečky

Skupinový dvoudílný kurz modelované keramiky - výroba nádob, zdobení plastickými dekory a glazování

TERMÍNY

neděle 15. 11. a neděle 29. 11. 2020, Žihle


Skupinový DVOUDÍLNÝ kurz modelované keramiky s důrazem na dekorování a glazování.

Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé, mohou se zúčastnit i větší děti.

Vyrobíte si vlastní funkční hrnky a hrnečky, naučíte se nové techniky zdobení a vyzkoušíte si nové, efektní glazury Amaco.

Více o kurzu: 

Na první části kurzu vytvoříte minimálně dvě nádoby, na kterých si ukážeme několik způsobů plastického dekorování "za syrova". Zdobení kukačkou, lepení dekoru, otisky, razítka, rytí...
Po první části kurzu budou výrobky cca 10 dní schnout a potom projdou prvním výpalem na 950 °C, abyste je mohli ve druhé části kurzu naglazovat.  

Na druhé části kurzu budete mít na výběr velkou škálu efektních glazur a svoje již jednou vypálené hrnečky si budete moct naglazovat podle svých představ. Na výběr budete mít spousty glazur a jejich kombinací, ukázky uvidíte na vzornících. 
Po naglazování (na druhé části kurzu) vaše výrobky vypálím na 1200°C. Tím získají svůj konečný vzhled a pevnost a budou připravené pro každodenní používání.  

Na ty z vás, kteří s hlínou nemáte s hlínou ještě žádnou zkušenost, jsem dobře vybavená mnohaletou zkušeností se začátečníky a téměř nezlomnou trpělivostí:-)

Při kurzech, které pořádám, kladu důraz na individuální přístup ke každému ze zúčastněných. Proto také není možné, aby se kurzu zúčastnilo více lidí. 

  • Počet míst: 8
  • Lektor: Satya V. Helusová
  • Místo konání: Žihle
  • Začátek obou částí kurzu: 10:00,
  • Konec první části kurzu ve 14:00, konec druhé části kurzu ve 12:00
  • Cena: 950,- Kč
  • Adresa: Žihle 65, ateliér DDM Raketa.

Cena zahrnuje 6 hodin práce s hlínou a glazurami (budu vám k dispozici po celou dobu práce), pronájem prostor, veškerý potřebný materiál, hlínu i široký výběr speciálních efektních glazur, zapůjčení nářadí a dva výpaly v elektrické peci.